Luxusní povlečení Stella Ateliers

Zboží v košíku: 0

Filtrování produktů

Značka ložního prádla

Cena

Akční nabídky

Luxusní přikrývky

Jaký typ přikrývek je pro Vás ten nejlepší? Jistě jste už někdy slyšeli, že spánek by se neměl podceňovat. Při spánku dobíjíme energii a ne jedna žena určitě slyšela, že je důležitý pro krásu. Každý z nás se po náročném dni těší na chvíli, kdy se zachumlá do peřin a odpočine si. Jak ale můžeme svůj spánek zkvalitnit? Kvalita spánku závisí na mnoha faktorech, nicméně výběr té správné přikrývky patří mezi ně. Stalo se Vám, že jste si při výběru nevěděli rady? Není divu. V dnešní době nám trh nabízí vyčerpávající množství různých typů přikrývek a rozeznat, který materiál je nejlepší, může být velice obtížné. V našem článku "zobrazit více" se dozvíte něco blíž o těch nejoblíbenějších materiálech a těmi jsou v současné době přikrývky péřové a vlnné (zejména pro milovníky přírodních materiálů) nebo přikrývky z dutých vláken.

zobrazit více >

Péřové přikrývky

Zajisté si pamatujete péřové peřiny, kterými Vás přikrývala babička. Velké a teplé. Ještě dnes je tento typ peřin dostatečně žádaný. Peří naše tělo dokáže dokonale zahřát, pohlcuje vlhkost a odvádí ji od těla. Zejména poslední vlastnosti jen těžko bude konkurovat peřina z umělých vláken.        Mezi lidmi se rok od roku častěji a častěji objevují alergici. Hodně lidí si v takovém případě nedovolí koupit péřovou peřinu. Nicméně peří není to, co způsobuje alergie, v tomto případě jde o roztoče, kteří v něm sídlí. Těch se dá lehko zbavit pravidelným a důkladným čištěním. Tím nám vychází na povrch další klad. Péřové přikrývky oplývají vysokou životností, a i když je budete častěji prát, neztratí své vlastnosti.

Přikrývky z ovčí vlny

Bohatší historii u nás mají přikrývky z ovčí vlny a v dnešní době, v rámcích prosazování zdravého životního stylu, prožívají svůj bouřlivý návrat. Ovčí vlna dokáže naše tělo udržet v tzv. suchém teple (absorbuje pot a následně ho odpařuje), a tím se nám dostává stálé tělesné teploty. Každého člověka, který si v zimě stěžuje na zimu a v létě na teplo, tato přikrývka velice potěší. V zimě nás krásně zahřeje a v létě udrží příjemnou teplotu.

Přikrývky jsou velice vhodné pro osoby trpící alergiemi, hemeroidy, nemocemi kloubů, šlach, močových cest atd. Vlna obsahuje voskovitý tuk, který zjemňuje pokožku a má antibakteriální a hypoalergení vlastnosti.

Přikrývky z dutého vlákna

Do oblasti lůžkovin dnes pronikají i umělá vlákna a technický pokrok jen těžko zastavíme. Přikrývky se stávají lehčími, jemnějšími a jejich praní snazším. Nejpoužívanějším materiálem v oblasti umělých vláken jsou dnes tzv. dutá vlákna. A jaké, že jsou jejich plusové vlastnosti?  Dutá vlákna v sobě drží nehybný vzduch, který je činí dobrým izolátorem. Samotnou hřejivost ovlivňuje zejména položení, tvar a množství těchto vláken.

Ať už jste zimomřivý člověk, který se chce pořádně ohřát, nebo puntičkář, který si rád vybere jeden typ přikrývky na léto a druhý na zimu, v oblasti lůžkovin z dutých vláken jste správně.