Luxusní povlečení Stella Ateliers

Zboží v košíku: 0

Filtrování produktů

Značka ložního prádla

Cena

Akční nabídky

Luxusní polštáře

Když si vybíráte nový polštář, často zjistíte, že vlastně nevíte jaký je pro vás vhodný. Na našem trhu je velmi široká nabídka rozmanitých typů, rozměrů i provedení. Všechny polštáře však mají jedno společné. Mají poskytnout jejich vlastníkům dostatek pohodlí při spánku a odpočinku. Kvalitní polštář, který vám má být skutečně přínosný, musí být nejen pohodlný, ale navíc i přinášet spánek zdravý. Měl by tedy splňovat určité požadavky, např. podpírat páteř v její přirozené poloze, přizpůsobit se vaší oblíbené poloze ve spánku. Jestliže máte vy nebo vaši blízcí alergii, vybírejte polštáře z hypoalergenních materiálů a takový, který odolá roztočům. Samozřejmě musí být přizpůsobivý a pohodlný.

U nás si můžete vybrat ze 4 různých typů polštářů. Mohou být buď z dutého vlákna, ovčí vlny, péřové nebo anatomické.

zobrazit více >

Poznáte dobrý polštář?

Výběr polštáře je závislý především na tom, čemu vy sami dáváte přednost. Jsou lidé, kteří milují velké, měkké nadýchané polštáře a někdo jiný by zase na takovém polštáři neusnul a potřebuje spíše menší polštář. Dobrý polštář musí být hlavně dostatečně měkký, aby se dokázal tvarovat podle vaší hlavy a šíje. Je ale nutné, aby nebyl měkký až moc, protože vám musí poskytnout i odpovídající podporu. Dále si můžete přečíst informace o různých typech polštářů i jejich náplních, abyste při hledání toho ideálního pro vás, byli informovaní.

Polštář s peřím

Polštáře naplněné husím peřím vydrží po dlouhá léta. Jsou měkké a krásné nadýchané. Je možné si pořídit péřové polštáře v mnoha velikostech i barvách. Pokud si zvolíte luxusnější polštáře z husího peří, můžete si vybrat i kvalitu náplně (podíl obsahu peří). Všechny výrobky z naší nabídky můžete prát a jsou velmi kvalitní a krásné. Potěší vás nebo někoho, komu je budete chtít darovat. K nim můžete přikoupit i přikrývky z husího peří.

Prachové peří

Prachové peří je prodyšné, měkké a čistě přírodní. Dobře se přizpůsobí tvaru vaší hlavy i těla. Jediná nevýhoda tohoto druhu peří je jeho cena, je velmi drahé. I když vám mnoho lidí bude tvrdit opak, nezpůsobuje prachové peří vznik alergií. U nás naleznete i různé směsi jednotlivých typů peří.

Syntetické peří

Toto peří je naprosto hypoalergenní. Jedná se o umělá vlákna, která by však měla pro vás být stejně příjemná jako prachové peří. Je však až o třetinu levnější.

Peří

Samotné peří je levnější a pevnější než prachové. Nevýhodou celých peříček je to, že mohou po delším používání propíchnout potah polštáře a je jedno, jak moc je potah pevný nebo hustý.

Polštáře vyplněné polyesterem (dutým vláknem)

Tato náplň je pratelná a umělá. Je cenové více dostupná než peří. Polštáře naplněné dutým vláknem (100 % PES) jsou příjemné, drží tvar a jejich údržba je snadná. Jestliže si pod hlavou polštář různě mačkáte a upravujete, mohou se časem začít tvořit chuchvalce. Tyto polštáře z dutého vlákna jsou ideální volbou pro alergiky.

Polštáře z ovčí vlny

Ovčí vlna je velmi kvalitní materiál s mnoha vynikajícími vlastnostmi. Polštáře z ovčí vlny se pyšní zejména tím, jak jsou na dotek příjemné, navíc poskytují dobrou oporu páteři a velmi dlouho vydrží. Ovčí vlna také velmi dobře odvádí vlhkost od těla, hřeje a má samočistící účinky, protože obsahuje lanolin. Polštáře z ovčí vlny si taktéž můžete zakoupit v různých rozměrech, standardních i nestandardních.

„Chytrá“ neboli paměťová pěna

Polštáře z paměťové pěny jsou vyrobené ze speciálního pěnového materiálu. Ten reaguje na teplo a přizpůsobí se tvaru vaší hlavy a šíje. Díky tomu se vám nedeformují obratle ani nebolí záda.

Při výběru polštáře se řiďte určitými hledisky, např. tvar polštáře, poloha, ve které spíte, jestli máte nějaké zdravotní problémy nebo jaký druh náplně chcete a preferujete.