Praktické rady pro výběr ideálního povlečení

Proč právě luxusní povlečení Stella

 • Vyrobeno z dlouhovlákenné ručně sbírané bavlny
 • JERSEY nevyžaduje žehlení
 • Praní při 60°
 • Zip, na který se vztahuje dlouhodobá záruka,je všitý s překrytím, nezničí se při praní a je velmi praktický
  Pokud dojde k poškození zipu, rádi Vám jej zdarma vyměníme, abyste se dále mohli těšit z našeho povlečení Stella
 • Vhodné do sušičky
 • Záruka vrácení peněz do 30 dní. Vrácené zboží nesmí být použité, vyprané. Může být vybalené z originálního balení, které ale musí být vždy přiloženo.
 

Tipy pro péči o povlečení

 • před prvním použitím samostatně vyperte na 60°C, použijte prací prostředek na barevné prádlo
 • barvy zůstanou stálejší pokud budete prát ložní prádlo Stella naruby (zip před praním zapněte)
 • u zipu záměrně chybí úchyt jezdce, aby nedošlo k eventuálnímu poškození

Péče o povlečení

Praní na 60°C, lze sušit v sušičce, Jersey nevyžaduje žehlení. Barvy zůstanou stálejší při použití pracích prostředků na barevné prádlo a také při praní po rubové straně. Ložní prádlo neperte spolu s jinou textilií (jiným materiálem), protože by se mohly utvořit žmolky. Nepoužívejte aviváž, prádlo jen zlehka vyždímejte.

Jak pečovat o povlečení Stella Ateliers

Aby vaše nové povlečení vydrželo dlouho krásné a zachovalo si všechny své vlastnosti, je potřeba mu věnovat správnou péči. Díky tomu s vámi zůstane dlouhá léta ve stále svěží kondici.

 

 1. Ještě předtím, než ulehnete do nového povlečení, nezapomeňte ho vyprat v pracím prostředku na barevné prádlo. Teplotu praní nastavte maximálně na 60 °C.

 2. Povlečení perte nejlépe naruby, zajistíte tak delší stálost a životnost barev i hladší povrch lícové strany, protože se eliminuje usazování textilního prachu (tzv. nopíků) na lícové straně.

 3. Na praní nechte zip zapnutý, aby nedošlo k jeho poškození. Zároveň tímto způsobem zajistíte zachování záručních podmínek pro případ reklamace.

 4. Vynechejte použití aviváže. Povlečení Stella Ateliers má už od výroby měkká a hebká textilní vlákna a aviváž by mohla povlečení nepřirozeně změkčit.

 5. Povlečení můžete sušit v sušičce na prádlo. Mělo by být ošetřeno šetrným sušením s nízkým tepelným výkonem, nebo ho můžete pouze přeložit na polovinu a volně rozložit na sušák a nechat schnout na čerstvém vzduchu. Díky tomu si povlečení udrží svůj tvar a nezmačká se.

 6. Povlečení se zipem nikdy nemandlujte. Saténové povlečení můžete pro jeho dokonalý vzhled žehlit na střední teplotu. Jerseyové povlečení nevyžaduje žehlení.

 7. Povlečení SPRÁVNĚ UCHOVÁVEJTE, skladujte jej nejlépe ve skříni nebo v šuplíku. Ujistěte se, že povlečení není vystaveno přímému slunečnímu záření. Plastové nádoby se pro skladování povlečení nedoporučují.

Při dodržování těchto jednoduchých zásad vám povlečení bude dělat radost po dlouhá léta a bude se vám v něm spát dokonale kvalitně. A na vašem spánku nám záleží.

 

Prací symboly

Šetrné praní na 40°C
Šetrné praní na 40°C
Maximální teplota praní 60°C
Maximální teplota praní 60°C
Maximální teplota praní 40°C
Maximální teplota praní 40°C
Nebělit
Nebělit
Nečisti chemicky
Nečisti chemicky
Sušení při nízké teplotě
Sušení při nízké teplotě
Žehlení do 200 °C
Žehlení do 200 °C
Nežehlit
Nežehlit
Žehlení do 150 °C
Žehlení do 150 °C
Žehlení do 110 °C
Žehlení do 110 °C
Chemické čištění perchlorem
Chemické čištění perchlorem

 

Vysvětlení odborných pojmů

MAKO - BAVLNA
Obecný název pro jakostní hornoegyptskou bavlnu s délkou vlákna 30 až 34 mm. Používá se k výrobě vysoce jakostních bavlnářských tkanin.

JERSEY
Je všeobecné označení pro lehké až středně těžké pleteniny. Výrobky mají měkký omak, dobře splývají, jsou nemačkavé, mírně roztažné a elastické. Povrch je hladký nebo lehce členitý. V provedení Mako - Jersey je obzvlášť jemný.

INTERLOK / OBOULÍCNÍ ÚPLET
Je textilie ze dvou vzájemně postoupených zátažných pletenin. Tato dvojitá pletenina má vysokou pevnost a životnost oproti jednolícnímu (singl) Jersey.

MAKO SATÉN
Není označení materiálu, jak se mnoho lidí domnívá, ale je to způsob zpracování příze. Hustá bavlnářská tkanina malé hmotnosti, s hladkým lesklým povrchem, tkaná v atlasové vazbě, z jemných česaných přízí, vyrobených z jakostních druhů dlouhovláknité egyptské bavlny.

ATLASOVÁ VAZBA
Je jedna ze tří základních vazeb tkanin. Atlasová vazba je rozpoznatelná pro svůj lesklý vzhled a hedvábný omak. Je většinou velmi hustá.

MERCERACE
Je způsob úpravy bavlněných textilií. Následkem těchto změn mají pak mercerované výrobky vyšší pevnost a afinitu k barvivům. Lesk podobný hedvábí a příjemnější omak.

BAVLNA
Plod Bavlníku je nejdůležitější ze všech plodin pěstovaných pro výrobu textilního vlákna. Výrobky mají příjemný omak a mohou sát značné množství vlhkosti, například potu. I toto je jeden z hlavních důvodů, proč se bavlna rozšířila i do lůžkovin a 100% bavlna je dnes v tomto oboru nejpoužívanějším materiálem.

DAMAŠEK
Je obchodní označení pro většinou jednobarevnou tkaninu s vzorováním různých tvarů a velikostí. Plochy vzorů jsou na okrajích hrubě odstupňovány a kontrastují světle nebo tmavě s hladkým podkladem. Kontrast vzniká tak, že se střídá osnovní a útková vazba, na povrchu jsou vidět vždy jen podélné osnovní nebo příčné útkové nitě. Původně se damašek vyráběl z hedvábných nebo lněných přízí, později se začala používat také mercerovaná bavlna. Větší, složitější a barevné vzory se dají tkát jen s žakárovým ústrojím.

ŽAKÁR
Je specifická forma vetkané tkaniny, je naprosto ojedinělá a má své výhody, mezi než patří například oboustranné použití, kombinované vetkané barvené efekty jsou stálé a neměnné, nepodléhají seprání, neboť jsou vytvořeny přímo v látce za pomoci barevných přízí.

BROKÁT
Je obchodní označení pro těžkou, bohatě vzorovanou tkaninu, obvykle se třpytlivými nitěmi. Tká se v atlasové vazbě, většinou s žakárovým ústrojím z přírodního nebo viskózového hedvábí. Mohou se přitkávat nitě s nerezavějícím kovem, například lurex.

LEN ELEMENTÁRNÍ PŘÍRODNÍ
Vlákno je v průměru o něco delší a pevnější než například bavlna. Pevnost za mokra se zvyšuje až o 20%. Vlákna mají malou pružnost a dobrou vodivost tepla. Výrobky ze lnu mají studený omak, ale při spojení s lidskou pokožkou, díky vodivosti tepla, dochází k efektu zahřátí, dobře snášejí praní, ale mají silný sklon k mačkavosti.

Zpět do obchodu