Praktické rady pro výběr ideálního povlečení
Proč právě luxusní povlečení Stella
- Vyrobeno z dlouhovlákenné ručně sbírané bavlny
- JERSEY nevyžaduje žehlení
- Praní při 60°
- Zip, na který se vztahuje dlouhodobá záruka,je všitý s překrytím, nezničí se při praní a je velmi praktický
Pokud dojde k poškození zipu, rádi Vám jej zdarma vyměníme, abyste se dále mohli těšit z našeho povlečení Stella - Vhodné do sušičky
- Záruka vrácení peněz do 30 dní. Vrácené zboží nesmí být použité, vyprané. Může být vybalené z originálního balení, které ale musí být vždy přiloženo.
Tipy pro péči o povlečení
- před prvním použitím samostatně vyperte na 60°C, použijte prací prostředek na barevné prádlo
- barvy zůstanou stálejší pokud budete prát ložní prádlo Stella naruby (zip před praním zapněte)
- u zipu záměrně chybí úchyt jezdce, aby nedošlo k eventuálnímu poškození
Péče o povlečení
Praní na 60°C, lze sušit v sušičce, Jersey nevyžaduje žehlení. Barvy zůstanou stálejší při použití pracích prostředků na barevné prádlo a také při praní po rubové straně. Ložní prádlo neperte spolu s jinou textilií (jiným materiálem), protože by se mohly utvořit žmolky. Nepoužívejte aviváž, prádlo jen zlehka vyždímejte.
Jak pečovat o povlečení Stella Ateliers
Aby vaše nové povlečení vydrželo dlouho krásné a zachovalo si všechny své vlastnosti, je potřeba mu věnovat správnou péči. Díky tomu s vámi zůstane dlouhá léta ve stále svěží kondici.
-
Ještě předtím, než ulehnete do nového povlečení, nezapomeňte ho vyprat v pracím prostředku na barevné prádlo. Teplotu praní nastavte maximálně na 60 °C.
-
Povlečení perte nejlépe naruby, zajistíte tak delší stálost a životnost barev i hladší povrch lícové strany, protože se eliminuje usazování textilního prachu (tzv. nopíků) na lícové straně.
-
Na praní nechte zip zapnutý, aby nedošlo k jeho poškození. Zároveň tímto způsobem zajistíte zachování záručních podmínek pro případ reklamace.
-
Vynechejte použití aviváže. Povlečení Stella Ateliers má už od výroby měkká a hebká textilní vlákna a aviváž by mohla povlečení nepřirozeně změkčit.
-
Povlečení můžete sušit v sušičce na prádlo. Mělo by být ošetřeno šetrným sušením s nízkým tepelným výkonem, nebo ho můžete pouze přeložit na polovinu a volně rozložit na sušák a nechat schnout na čerstvém vzduchu. Díky tomu si povlečení udrží svůj tvar a nezmačká se.
-
Povlečení se zipem nikdy nemandlujte. Saténové povlečení můžete pro jeho dokonalý vzhled žehlit na střední teplotu. Jerseyové povlečení nevyžaduje žehlení.
-
Povlečení SPRÁVNĚ UCHOVÁVEJTE, skladujte jej nejlépe ve skříni nebo v šuplíku. Ujistěte se, že povlečení není vystaveno přímému slunečnímu záření. Plastové nádoby se pro skladování povlečení nedoporučují.
Při dodržování těchto jednoduchých zásad vám povlečení bude dělat radost po dlouhá léta a bude se vám v něm spát dokonale kvalitně. A na vašem spánku nám záleží.
Prací symboly
Vysvětlení odborných pojmů
MAKO - BAVLNA
Obecný název pro jakostní hornoegyptskou bavlnu s délkou vlákna 30 až 34 mm. Používá se k výrobě vysoce jakostních bavlnářských tkanin.
JERSEY
Je všeobecné označení pro lehké až středně těžké pleteniny. Výrobky mají měkký omak, dobře splývají, jsou nemačkavé, mírně roztažné a elastické. Povrch je hladký nebo lehce členitý. V provedení Mako - Jersey je obzvlášť jemný.
INTERLOK / OBOULÍCNÍ ÚPLET
Je textilie ze dvou vzájemně postoupených zátažných pletenin. Tato dvojitá pletenina má vysokou pevnost a životnost oproti jednolícnímu (singl) Jersey.
MAKO SATÉN
Není označení materiálu, jak se mnoho lidí domnívá, ale je to způsob zpracování příze. Hustá bavlnářská tkanina malé hmotnosti, s hladkým lesklým povrchem, tkaná v atlasové vazbě, z jemných česaných přízí, vyrobených z jakostních druhů dlouhovláknité egyptské bavlny.
ATLASOVÁ VAZBA
Je jedna ze tří základních vazeb tkanin. Atlasová vazba je rozpoznatelná pro svůj lesklý vzhled a hedvábný omak. Je většinou velmi hustá.
MERCERACE
Je způsob úpravy bavlněných textilií. Následkem těchto změn mají pak mercerované výrobky vyšší pevnost a afinitu k barvivům. Lesk podobný hedvábí a příjemnější omak.
BAVLNA
Plod Bavlníku je nejdůležitější ze všech plodin pěstovaných pro výrobu textilního vlákna. Výrobky mají příjemný omak a mohou sát značné množství vlhkosti, například potu. I toto je jeden z hlavních důvodů, proč se bavlna rozšířila i do lůžkovin a 100% bavlna je dnes v tomto oboru nejpoužívanějším materiálem.
DAMAŠEK
Je obchodní označení pro většinou jednobarevnou tkaninu s vzorováním různých tvarů a velikostí. Plochy vzorů jsou na okrajích hrubě odstupňovány a kontrastují světle nebo tmavě s hladkým podkladem. Kontrast vzniká tak, že se střídá osnovní a útková vazba, na povrchu jsou vidět vždy jen podélné osnovní nebo příčné útkové nitě. Původně se damašek vyráběl z hedvábných nebo lněných přízí, později se začala používat také mercerovaná bavlna. Větší, složitější a barevné vzory se dají tkát jen s žakárovým ústrojím.
ŽAKÁR
Je specifická forma vetkané tkaniny, je naprosto ojedinělá a má své výhody, mezi než patří například oboustranné použití, kombinované vetkané barvené efekty jsou stálé a neměnné, nepodléhají seprání, neboť jsou vytvořeny přímo v látce za pomoci barevných přízí.
BROKÁT
Je obchodní označení pro těžkou, bohatě vzorovanou tkaninu, obvykle se třpytlivými nitěmi. Tká se v atlasové vazbě, většinou s žakárovým ústrojím z přírodního nebo viskózového hedvábí. Mohou se přitkávat nitě s nerezavějícím kovem, například lurex.
LEN ELEMENTÁRNÍ PŘÍRODNÍ
Vlákno je v průměru o něco delší a pevnější než například bavlna. Pevnost za mokra se zvyšuje až o 20%. Vlákna mají malou pružnost a dobrou vodivost tepla. Výrobky ze lnu mají studený omak, ale při spojení s lidskou pokožkou, díky vodivosti tepla, dochází k efektu zahřátí, dobře snášejí praní, ale mají silný sklon k mačkavosti.