x

Přihlášení:

Registrace

Batistové povlečení - bavlněný Mako Batist

Chcete-li vzdušné a lehké povlečení, vyberte si takové, které je vyrobené v úpravě Mako Batist, což je jemná, hustě tkaná 100% bavlna. Tento materiál je vhodný především na výrobu ložního prádla a zejména na péřové lůžkoviny, díky jeho vlastnosti nepropouštět ... zobrazit více

V tuto chvíli nemáme bohužel v e-shopu žádné produkty odpovídající Vašemu výběru.

Máte-li zájem o konkrétní produkt, kontaktujte nás prosím na adrese povleceni@stellaateliers.cz.

Chcete-li vzdušné a lehké povlečení, vyberte si takové, které je vyrobené z materiálu Mako Batist, což je jemná, hustě tkaná 100% bavlna. Tento materiál je vhodný především na výrobu ložního prádla a zejména na péřové lůžkoviny, díky jeho vlastnosti nepropouštět prachové peří. 

Na bavlněný Batist je možné tisknout ve všech možných barvách či vzorech, které dokonale doladí vaší ložnici. Může být hladké, či vzorované, jednobarevné nebo vícebarevné. Při výrobě Mako Batist povlečení se fantazii meze nekladou. Jak můžeme charakterizovat Mako a Batist? Mako označuje druh bavlny. Pochází z Egypta a patří mezi velmi kvalitní materiály. Má dlouhá a stabilní vlákna, která jsou typická svou lehkostí a odolností.

Pro jakostní hornoegyptskou bavlnu, která má vlákna dlouhá 30 až 34 mm, se používá název Mako bavlna. Vyrábí se z ní velmi kvalitní bavlnářské tkaniny vysoké jakosti. Batist je hustě tkaná tkanina, která se vyrábí z jemného vlákna. Obvykle je vyrobená z bavlny, především z Mako bavlny. Ta se používá z důvodu její lehkosti. Používají se i jiné materiály, např. viskóza, hedvábí či syntetické materiály. Na výrobu lůžkovin se bavlněné Batist tkaniny používají často. Díky svým vlastnostem jsou velmi oblíbené jako povlečení na polštáře a přikrývky, a to zejména u alergiků, protože dokáží udržet prachové peří uvnitř povlaku. Nejlepší látky z Mako Batist jsou označeny hodnotou 270 Nm, ty váží pouze 68 g/m2. Čím je vyšší počet Nm, tím jemnější a lehčí příze byla použita při výrobě. Pro Batist na výrobu povlečení ovšem nejsou tato čísla aktuální. U nich je hodnota většinou okolo 135 Nm. Námi nabízené batistové povlečení je o hodnotě 120 Nm/1g. Povlečení je možné sušit v sušičce, snadno se žehlí. V létě je chladivé a v zimě naopak příjemně hřeje.

Výhody povlečení z Mako-Batist

Velkou výhodou ložního povlečení Mako-Batist je to, že na svém povrchu nedrží lidské ani zvířecí chlupy, ale uvnitř drží prachové peří či jiný materiál. Je možné jej sušit v sušičce. Snadno se žehlí. Podle barvy a typu barvení je možné materiál prát na 40°C nebo 60°C – důležité jsou instrukce na etiketě! Batistové povlečení je v létě chladivé a v zimě příjemně zahřeje.

K batistovému povlečení doporučujeme naše bavlněná saténová a jersey prostěradla.

Zajišťujeme také zakázkové šití a potisk povlečení vlastním motivem.

Inspirujte se ve Stella magazínu

Jak vybrat dokonalé a kvalitní povlečení

Jak vybrat dokonalé a kvalitní povlečení

Spánek hraje velice důležitou roli v našem životě a kvalitní povlečení může být klíčem k optimálnímu odpočinku. S našimi tipy budete schopni vybrat povlečení, které nejen skvěle doplní váš interiér, ale také poskytne maximální pohodlí pro váš spánek.

Materiál je základ

Jedním z nejdůležitějších faktorů, který byste měli během výběru povlečení zvážit, je materiál. Existuje nepřeberné množství materiálů, těmi nejlepšími však zůstávají přírodní vlákna, zejména ta bavlněná. Bavlněné povlečení totiž narozdíl od většiny syn...

PŘEČÍST ČLÁNEK >

Luxusní jarní povlečení: Inspirace pro vaši ložnici

Připravte se s námi na jaro, kdy se probouzí nejen příroda, ale i naše domovy. Jaro nám přináší nejen první teplé sluneční paprsky a rozkvétající květiny, ale také jedinečnou příležitost vytvořit zcela novou atmosféru v naší ložnici.

PŘEČÍST ČLÁNEK >

Dovolte pokožce dýchat i během noci díky luxusnímu bavlněnému povlečení

To, jak se cítíte během noci, výrazně ovlivňuje kvalitu vašeho spánku. Pokud se ve spánku potíte nebo je vám zima, je šance, že se dobře vyspíte, malá. Víte, že povlečení může vhodně podpořit termoregulaci těla během noci a tím přispět k lepšímu spánku?

PŘEČÍST ČLÁNEK >
DALŠÍ ČLÁNKY >